Muharrem Usta

Yönetim Kurulu Başkanı, CEO

Muharrem Usta, 31 Mart 2017 tarihli genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilmiştir. Muharrem Usta, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1992 yılında kulak burun boğaz uzmanı olmuştur. Muharrem Usta, 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yönelerek, MLP Care'in temellerini oluşturan adımları atmıştır. Muharrem Usta, Saray Sağlık Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Universal Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulunmuştur. Şirket yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Muharrem Usta, aynı zamanda İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, F.O.M. Grup Mimarlık İnşaat ve Ticaret A.Ş. Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir.

Burcu Öztürk

CFO

Burcu Öztürk 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş, 2004 yılında Bağımsız Denetçi olarak PricewaterhouseCoopers’a katılmış ve bu kuruluşta çalıştığı üç yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin bağımsız denetim projelerinde yer almıştır. Burcu Öztürk, Mayıs 2007’de PricewaterhouseCoopers şirket Birleşme ve Satın Alma Danışmanlık Hizmetleri bölümünde göreve başlamıştır. Eylül 2010’da PricewaterhouseCoopers New York ofisine transfer olmuş; iki yıl boyunca Amerikan yatırımcılara satın alma ve birleşme sürecinde Direktör olarak danışmanlık hizmeti vermiştir. 2013-2014 yılları arasında PricewaterhouseCoopers İstanbul Ofisi’nde Birleşme ve Satın Alma Danışmanlık Hizmetleri Bölümü’nde Direktör olarak görev yapmış ve çok uluslu şirketler, özel sermaye fonları ve büyük Türk şirketleri için alıcı ve satıcı taraflı finansal özel inceleme çalışmalarını yürütmüştür.

2014 yılından bu yana, MLP Care’de CFO olarak görev yapmaktadır. MLPCare, 17 ilde faaliyet gösteren, 5.900 civarında yatak kapasiteli, toplam 31 adet özel hastane ile hastane, yatak ve coğrafi kapsama alanı olarak Türkiye’de hizmet veren en büyük özel sağlık hizmet sağlayıcısı olup, 31 hastanede 2.000’den fazlası doktor olmak üzere 18.000 kişiyi aşan sayıda personel istihdam etmektedir. 2014-2018 yılları arasında şirket bünyesinde açılan 10 hastanenin açılış finansmanında ve Grup borçlarının refinanse edilmesinde proje liderliği yapmıştır.

Şubat 2018’de MLP Saglık Hizmetleri A.Ş. hisselerinin %35’inin Halka Arz edilmesi işleminin başarıyla gerçekleştirilmesinde aktif rol oynamıştır.

2018 yılında Fortune dergisi ve Dataexpert İnsan Kaynakları firması tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO”su listesine girmiştir. 2016 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, KAGİDER, üyesi olup, Eğitim ve Mentorluk Strateji Grubunda aktif olarak görev yapmaktadır.

Adem Elbaşı

Kurumsal Operasyonlar Grup Koordinatörü

1994 yılında Osmangazi Üniversitesi’nden doktora derecesini alan Adem Elbaşı; Bahçeşehir Üniversitesi'nden ise Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans derecesine sahiptir. Koçak Farma İlaç ve Kimya San. A.Ş.'de Direktörlük yapmış olan Adem Elbaşı, Saray Sağlık Hizmetleri'nin kurucusudur. F.O.M. Mimarlık Mühendislik A.Ş. yönetim kurulu üyesi, Avea Özel Sağ. Hiz. Tic. San. Ltd. Şti. kurucu ortağı, BTN Sigorta'nın kurucusu ve MLP Care'in Muharrem Usta ile birlikte kurucu ortaklarından olan Adem Elbaşı, 1995 yılından beri MLP Care'de üst düzey yöneticilik yapmaktadır.

Hikmet Çavuş

Strateji ve Performans Grup Koordinatörü

Hikmet Çavuş, 1993 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılına kadar Samsun Devlet Hastanesi Acil Hekimliği ve Sağlık Ocağı Hekimliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji ana bilim dalında ihtisasını tamamlayan Hikmet Çavuş, 2003-2008 yılları arasında Batman Medical Park Hastanesinde Üroloji Anabilim Dalı Uzman Hekimi olarak görev yapmıştır. 2008-2013 yılları arasında kurucu ortaklarından olduğu Samsun Medical Park Hastanesi’nde Genel Müdürlük görevini üstlenen Hikmet Çavuş, 2013 yılından beri MLP Care’de Strateji ve Performans Grup Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. Hikmet Çavuş aynı zamanda Samsunpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Samsun BİL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürütmektedir.

Ruhsan Topçu

Anlaşmalı Kurumlar & Cari İş Geliştirme Koordinatörü

Ruhsan Topçu, 1990 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans öğrenimini tamamlamış, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı doktora derecesini almıştır. 1998 yılında bankacılık sektörüne adım atarak 12 yıl Yapı Kredi Sigorta A.Ş.’de müdürlük görevini yürütmüştür. 2012 yılından itibaren MLP Care'de görev yapan Ruhsan Topçu, Temmuz 2017 itibariyle Anlaşmalı Kurumlar & Cari İş Geliştirme Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Gürkan Cağlıoğlu

Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü

Gürkan Cağlıoğlu, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, iş hayatına Hewlett Packard Türkiye ofisinde “Yazılım Mühendisi” göreviyle başlamış, 2005 itibariyle  TUI Robinson Club otellerinde “BT Müdürü”, 2008 yılından itibaren  Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi ve bağlı sağlık kuruluşlarında  “BT Direktörü” görevini sürdürmüş, aynı dönem içerisinde Koç Holding BT Kurulu ve Dijital Dönüşüm Kurulu üyeliğini yürütmüştür. LSBF’de Global MBA, İTÜ’de MBA ve Koç Holding Yönetici Geliştirme programlarını tamamlamıştır.

Yıkıcı Teknolojiler, Tasarım Odaklı Düşünme ve İnovasyon alanlarında uluslararası eğitimlerini almış, CISA-CISSP-COBIT-ITIL-PMP vb. teknik ve BT yönetişim sertifikalarına sahiptir. Mayıs 2019 tarihinden itibaren “Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü” görevini sürdürmektedir.

Jale Güney

İç Denetim Direktörü

Jale Güney, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Almanca işletme Bölümünden mezun olmuş, 2001 yılı itibariyle Metro Cash & Carry’ de İç Denetim Uzmanı, İç Denetim Müdür Yardımcısı, 2008 yılı itibariyle Media-Saturn Türkiye’de İç Denetim Kıdemli Müdürü ve İç Denetim Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. Jale Güney, 2016 yılından beri MLP Care'de İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Deniz Can Yücel

Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü

Deniz Can Yücel, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümü'nde Yüksek Lisans ve sonrasında Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Doktora programlarını tamamlamıştır. Çeşitli uluslararası kurumsal firmalarda Denetim ve Hisse Senetleri Araştırma Uzmanı, Ticari Finans Yöneticisi, Kurumsal Finansman ve Araştırma Müdürü pozisyonlarında çalıştıktan sonra son olarak Coca-Cola İçecek'te Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev almıştır. Yatırımcı ilişkileri alanında çeşitli dereceleri bulunan Deniz Can Yücel, 2013 yılında Extel tarafından Türkiye’de yılın yatırımcı ilişkileri profesyoneli seçilmiştir. Deniz Can Yücel, 2017 yılı Kasım ayından beri MLP Care'in Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.