Kurumsal Yönetim

Üst Yönetim ve Yönetim Kurulu

 

Yönetim Kurulu

 

Muharrem Usta

Yönetim Kurulu Başkanı, CEO

Muharrem Usta, 1965 Trabzon doğumludur. 1983 yılında Trabzon Lisesi’nden, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1992 yılında kulak burun boğaz uzmanı olmuştur. 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yönelerek, MLP Care'in temellerini oluşturan adımları atmıştır. Muharrem Usta, İstanbul Ticaret Odası Sağlık Komitesi Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Sağlık Komisyonu Başkanlığı ve Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Kurucu Başkanlığı da yapmıştır. MLP Care (Medical Park ve Liv Hospital) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Muharrem Usta, aynı zamanda İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığını da yürütmektedir.

Seymur Tarı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (Sullivan B.V.’nin gerçek kişi temsilcisi)

Şirketin Nisan 2021 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Seymur Tarı, hâlihazırda özel sermaye fonlarına danışmanlık hizmeti veren Turk Ventures Advisory Limited'de yönetici olarak çalışmaktadır. Seymur Tarı bu göreve başlamadan önce, McKinsey & Company'de kurumsal portföy stratejisi alanında danışman ve Caterpillar Inc.'de Avrupa, Orta Doğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerinden sorumlu ürün yöneticisi olarak görev almıştır. Seymur Tarı, ETH Zürih Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olup yine aynı üniversitenin Robotik bölümünde yüksek lisansını tamamlamış ve INSEAD’da İşletme yüksek lisansı yapmıştır.

Hatice Hale Özsoy Bıyıklı

Yönetim Kurulu Üyesi (Elinor B.V.’nin gerçek kişi temsilcisi)

Şirketin Nisan 2021 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Hatice Hale Özsoy Bıyıklı, hâlihazırda özel sermaye fonlarına danışmanlık hizmeti veren Turk Ventures Advisory Limited'de yönetici olarak çalışmaktadır. Hatice Hale Özsoy Bıyıklı bu göreve başlamadan önce, Goldman Sachs Londra ofisinde yatırım bankacısı ve The Boston Consulting Group ve Andersen Business Consulting İstanbul ve Amsterdam ofislerinde danışman olarak görev yapmıştır. Hatice Hale Özsoy Bıyıklı, MIT Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, yine aynı üniversitede Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisansını tamamlamış, ardından Harvard Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır.

Haydar Sancak

Yönetim Kurulu Üyesi (Sancak İnşaat’ın gerçek kişi temsilcisi)

Şirketin Nisan 2021 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Haydar Sancak, MLP Care dışında Sancak İnşaat Turizm Nakliyat ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sancak Enerji Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Sanport Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevleri başta olmak üzere çeşitli grup içi ve grup dışı şirketlerin yönetim kurullarında sürdürmekte olduğu görevler bulunmaktadır.

Meral Kurdaş

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Meral Kurdaş, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi almıştır. Wales Üniversitesi Manchester Business School’da Executive MBA ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MIS programını tamamlamıştır. 1985 yılında Interbank’ta iş hayatına atılan Kurdaş, daha sonra Garanti Yatırım Bankası’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 1997 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı olarak görev almış, 2002’de AK Emeklilik Genel Müdürü olarak Sabancı Topluluğu’na katılmıştır. Meral Kurdaş, 2007-2016 tarihleri arasında AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş’nin Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2017-2018 yılları arasında Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevinin yanı sıra Sabancı Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği görevi üstlenmiştir. Meral Kurdaş, 2018 yılında kendi yönetim danışmanlığı şirketini kurmuştur.

Tayfun Bayazıt

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Makine mühendisliği lisans eğitimini 1980 yılında tamamlayan Tayfun Bayazıt, daha sonra Columbia Üniversitesi’nde Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans (MBA) yapmıştır. Bankacılık kariyerine Citibank’ta başlayan Tayfun Bayazıt, daha sonra 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde önce Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Başyardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi, sonra İnterbank Genel Müdürü daha sonra da Banque de Commerce et de Placement S.A. İsviçre’de CEO olarak üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azası olan Bayazıt, 2001 yılında Dışbank İcra Başkanı (CEO) olarak görev yapmaya başlamıştır. 2003 yılında Dışbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Tayfun Bayazıt, Temmuz 2005’te Fortis’in Dışbank’ın çoğunluk hisselerini satın alması sonrası Fortis Türkiye CEO’luğu ve Fortis Küresel Yönetim Komitesi Üyeliği’ne getirilmiştir. Bayazıt, 2006 Genel Kurulu sonrası Fortis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2007 yılında Yapı Kredi’ye -UniCredit ve Koç Grupları Ortaklığı- Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak dönen Bayazıt, 2009 yılında bankanın Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. 2011 yılında Yapı Kredi’deki görevinden halihazırda başkanlığını yürüttüğü “Bayazıt Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri” şirketini kurmak için ayrılan Bayazıt, çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri yanı sıra TÜSİAD, Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), WRI Türkiye, Darüşşafaka gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmektedir.