Muharrem Usta

Yönetim Kurulu Başkanı, CEO

Muharrem Usta, 31 Mart 2017 tarihli genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilmiştir. Muharrem Usta, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1992 yılında kulak burun boğaz uzmanı olmuştur. Muharrem Usta, 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yönelerek, MLP Care'in temellerini oluşturan adımları atmıştır. Muharrem Usta, Saray Sağlık Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Universal Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulunmuştur. Şirket yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Muharrem Usta, aynı zamanda İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, F.O.M. Grup Mimarlık İnşaat ve Ticaret A.Ş. Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir.

Burcu Öztürk

CFO

Burcu Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl PricewaterhouseCoopers’a bağımsız denetçi olarak katılmıştır. PwC’de çalıştığı 10 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin bağımsız denetimi, şirket birleşme ve devralma süreçlerinde yatırımcılara finansal özel inceleme danışmanlığı vermiştir. Burcu Öztürk, Eylül 2010’da PwC New York ofisine transfer olmuş; 2 yıl boyunca Amerikan yatırımcılara Direktör olarak danışmanlık hizmeti vermiştir. 2014 yılından bu yana, 30 hastane ve 18.000 civarında çalışanı ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük özel hastaneler zinciri olan MLP Care’de CFO olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de özel sağlık sektörünün gelişimine yön veren Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği ve TÜSİAD sağlık komitelerinde çalışmaktadır. 2019 yılından bu yana, İstinye Üniversitesi Sağlık Yönetimi Fakültesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak “Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim” üzerine ders vermektedir.

2019 Yılında, Yatırım Dünyası’nın önemli araştırma şirketlerinden Extel Survey tarafından hazırlanan ankette, Burcu Öztürk, Sağlık Teknolojileri ve Hizmetleri sektöründe “Dünya Çapında En Beğenilen İlk 10 CFO” listesinde yer almıştır. 2020 yılında, Institutional Investor tarafından hem gelişmekte olan ülkeler hem de Türkiye’de 2020 yılının “En İyi CFO”’su seçilmiştir. Burcu Öztürk, 2018 ve 2020 yıllarında Dataexpert ve Fortune Dergisi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO”su listesinde yer almıştır.

2021 Yılında, Burcu Öztürk, Dünya Ekonomi Forumu tarafından “Genç Küresel Liderler” Listesine Türkiye’den seçilen isim olmuştur. Dünyanın geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip 40 yaşın altındaki gelecek vaat eden uluslararası liderlerden oluşan bu toplulukta önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye’yi temsil edecektir.

İş temposunun yanı sıra aktif bir sivil toplum gönüllüsü olan Burcu Öztürk, 2016 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) üyesi olup, Türkiye’de girişimci kadın ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmakta ve KAGİDER Finansa Erişim komitesinde aktif olarak görev almaktadır. Burcu Öztürk, 2018 yılından bu yana gıda israfını önleme vizyonu ile kurulmuş Temel İhtiyaç Derneği (TİDER)’nin üyesidir.

Adem Elbaşı

Kurumsal Operasyonlar Grup Koordinatörü

1994 yılında Osmangazi Üniversitesi’nden doktora derecesini alan Adem Elbaşı; Bahçeşehir Üniversitesi'nden ise Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans derecesine sahiptir. Koçak Farma İlaç ve Kimya San. A.Ş.'de Direktörlük yapmış olan Adem Elbaşı, Saray Sağlık Hizmetleri'nin kurucusudur. F.O.M. Mimarlık Mühendislik A.Ş. yönetim kurulu üyesi, Avea Özel Sağ. Hiz. Tic. San. Ltd. Şti. kurucu ortağı, BTN Sigorta'nın kurucusu ve MLP Care'in Muharrem Usta ile birlikte kurucu ortaklarından olan Adem Elbaşı, 1995 yılından beri MLP Care'de üst düzey yöneticilik yapmaktadır.

Hikmet Çavuş

Strateji ve Performans Grup Koordinatörü

Hikmet Çavuş, 1993 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılına kadar Samsun Devlet Hastanesi Acil Hekimliği ve Sağlık Ocağı Hekimliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayan Hikmet Çavuş, 2003-2008 yılları arasında Medical Park Batman Hastanesi’nde üroloji uzmanı olarak görev yapmıştır. 2008-2013 yılları arasında ise kurucu ortaklarından olduğu VM Medical Park Samsun Hastanesi’nde genel müdürlük yapan Hikmet Çavuş, 2013 yılından beri de MLP Care’de Strateji ve Performans Grup Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. Hikmet Çavuş aynı zamanda Samsun Medikal Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı, Samsunpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Samsun Bilmed Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

Şerafettin Demiray

İnsan Kaynakları Koordinatörü

Şerafettin DEMİRAY, 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 1998-2004 yılları arasında Koç Holding’e bağlı iştiraklerden Marmaris Altınyunus  Otelcilikte İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak başlamış ve Koç 2000 ve Toplam Kalite Yönetimi projelerinde aktif olarak yer almıştır. 2004-2007 yılları arasında Dedeman Antalya Oteli’nde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Bu kurumda da İnsan Kaynaklarının Yeniden Yapılandırılması Projesi’nde yer almıştır.

2008 yılında Medical Park Antalya Hastanesi’nin kuruluş ekibinde yer alarak sağlık sektörüne geçiş yapmıştır. Kurumun Oracle ERP projesinde; İnsan Kaynakları implementasyon ekibinde yer almış ve yaygınlaştırma ekip lideri olarak görev yapmıştır. 2012-2016 yılları arasında Medicana Sağlık Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Şerafettin Demiray, tüm İnsan Kaynakları sistemlerini kurmuş ve yönetmiştir. Daha sonra Medicana Sağlık Grubu Özel Medicana Sivas Hastanesi’nde Genel Müdür olarak 2016-2021 yılları arasında görev yapmıştır. Şerafettin Demiray, 2021 Temmuz ayından bu yana MLP Care İnsan Kaynakları Koordinatörü pozisyonunda görev yapmaktadır.

Gürkan Cağlıoğlu

Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü

Gürkan Cağlıoğlu, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, iş hayatına Hewlett Packard Türkiye ofisinde “Yazılım Mühendisi” göreviyle başlamış, 2005 itibariyle  TUI Robinson Club otellerinde “BT Müdürü”, 2008 yılından itibaren  Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi ve bağlı sağlık kuruluşlarında  “BT Direktörü” görevini sürdürmüş, aynı dönem içerisinde Koç Holding BT Kurulu ve Dijital Dönüşüm Kurulu üyeliğini yürütmüştür. LSBF’de Global MBA, İTÜ’de MBA ve Koç Holding Yönetici Geliştirme programlarını tamamlamıştır.

Yıkıcı Teknolojiler, Tasarım Odaklı Düşünme ve İnovasyon alanlarında uluslararası eğitimlerini almış, CISA-CISSP-COBIT-ITIL-PMP vb. teknik ve BT yönetişim sertifikalarına sahiptir. Mayıs 2019 tarihinden itibaren “Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü” görevini sürdürmektedir.

Deniz Can Yücel

Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü

Deniz Can Yücel, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümü'nde Yüksek Lisans ve sonrasında Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Doktorası yapmıştır. 2019-2021 yıllarında, INSEAD’ın Dijital Yıkım Çağında Strateji, HEC Paris’in İnovasyon ve Girişimcilik ve Koç Üniversitesi’nin TURQUALITY Yönetici Geliştirme programlarını tamamlamıştır.

Kariyerine 1999 yılında Nurol Yatırım’da hisse senedi ve kurumsal finansman uzmanı olarak başlamış, sonrasında Yapı Kredi Yatırım, Coca-Cola İçecek, BNP Pariba ve Yatırım Finansman şirketlerinin hisse senedi araştırma, ticari finans, kurumsal finansman bölümlerinde uzman ve yönetici olarak çalışmıştır. 2009-2017 yılları arasında Coca-Cola İçecek'te Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev almıştır.

Deniz Can Yücel, 2017 yılı Kasım ayından beri MLP Care'in stratejik planlama, yatırımcı ilişkileri ve sürdürülebilirlik bölümlerinden sorumlu Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Yatırımcı ilişkileri alanında çeşitli dereceleri bulunan Deniz Can Yücel, 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye ve Gelişen EMEA bölgesinde en yüksek oyu alarak yılın yatırımcı ilişkileri profesyoneli seçilmiştir.

Hakan Ercan

İç Denetim Direktörü

Hakan Ercan, 1994’te Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisansını 1999’da İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde, yüksek lisansını 2002’de aynı okulun Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde Risk Yönetimi alanında tamamlamıştır.

İş hayatına 1999 yılında bankacılıkta başlamış ve 2000 senesinde KPMG Türkiye’ye katılmıştır. 2006 yılına kadar KPMG’de bağımsız denetçi, 2010 yılına kadar da satınalma ve birleşme süreçlerinde finansal özel inceleme alanında yatırım danışmanı olarak çalışmıştır. KPMG’de telekomünikasyon, sağlık, hızlı tüketim sektörleri ve en büyük enerji şirketlerinin özelleştirilmesi başta olmak üzere birçok şirketin denetçisi ve danışmanı olarak görev yapmıştır.

2010 yılında Türk Telekom’a katılan Hakan Ercan, 2011-2018 arasında İç Denetim Direktörü olarak grubun farklı birimlerinin denetimlerine liderlik etmiştir. Ayrıca grubun yurt dışı omurgasını, çağrı merkezini, BT sistem çözümlerini, Ar-Ge hizmetlerini, eğitim ve oyun içeriklerini üstlenen iştiraklerinde denetimler yürütmüştür.

2018’de özel sermaye fonlarından Bridgepoint’e ait Peyman’da, İç Denetim Birimi’nin kurulması sürecinde Yönetim Kurulu’na danışmanlık vermiş, Şirket’in İç Denetim Birimi’nin 3 yıl boyunca liderliğini yapmıştır. Hakan Ercan İç Denetim Direktörü olarak MLP Care bünyesine 2021’de katılmıştır.

Hakan Ercan, 2020 yılında Ticaret Bakanlığı’ndan “Turquality Danışmanı” olarak onay almıştır. 2018’de Kamu Gözetim Kurumu’ndan “Bağımsız Denetçi”, 2013’te İç Denetçiler Enstitüsü’nden “Risk Yönetimi Güvencesi Uzmanlığı”, 2013’te AAIFM tarafından “Uluslararası İç Kontrol Denetçisi”, 2006'da TÜRMOB’dan “SMMM” unvanlarına hak kazanmıştır. 2016 yılında TİDE tarafından verilen Sürekli Mesleki Gelişim Ödülü’nü almıştır.