Muharrem Usta

Yönetim Kurulu Başkanı, CEO

Muharrem Usta, 31 Mart 2017 tarihli genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilmiştir. Muharrem Usta, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1992 yılında kulak burun boğaz uzmanı olmuştur. Muharrem Usta, 1993 yılında hastane yöneticiliği alanına yönelerek, MLP Care'in temellerini oluşturan adımları atmıştır. Muharrem Usta, Saray Sağlık Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Universal Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulunmuştur. Şirket yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Muharrem Usta, aynı zamanda İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı, F.O.M. Grup Mimarlık İnşaat ve Ticaret A.Ş. Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütmektedir.

Burcu Öztürk

CFO

Burcu Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş ve aynı yıl PricewaterhouseCoopers’a bağımsız denetçi olarak katılmıştır. PwC’de çalıştığı 10 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin bağımsız denetimi, şirket birleşme ve devralma süreçlerinde yatırımcılara finansal özel inceleme danışmanlığı vermiştir. Burcu Öztürk, Eylül 2010’da PwC New York ofisine transfer olmuş; 2 yıl boyunca Amerikan yatırımcılara Direktör olarak danışmanlık hizmeti vermiştir. 2014 yılından bu yana, 30 hastane ve 18.000 civarında çalışanı ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük özel hastaneler zinciri olan MLP Care’de CFO olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de özel sağlık sektörünün gelişimine yön veren Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği ve TÜSİAD sağlık komitelerinde çalışmaktadır. 2019 yılından bu yana, İstinye Üniversitesi Sağlık Yönetimi Fakültesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak “Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim” üzerine ders vermektedir.

2019 Yılında, Yatırım Dünyası’nın önemli araştırma şirketlerinden Extel Survey tarafından hazırlanan ankette, Burcu Öztürk, Sağlık Teknolojileri ve Hizmetleri sektöründe “Dünya Çapında En Beğenilen İlk 10 CFO” listesinde yer almıştır. 2020 yılında, Institutional Investor tarafından hem gelişmekte olan ülkeler hem de Türkiye’de 2020 yılının “En İyi CFO”’su seçilmiştir. Burcu Öztürk, 2018 ve 2020 yıllarında Dataexpert ve Fortune Dergisi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO”su listesinde yer almıştır.

2021 Yılında, Burcu Öztürk, Dünya Ekonomi Forumu tarafından “Genç Küresel Liderler” Listesine Türkiye’den seçilen isim olmuştur. Dünyanın geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip 40 yaşın altındaki gelecek vaat eden uluslararası liderlerden oluşan bu toplulukta önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye’yi temsil edecektir.

İş temposunun yanı sıra aktif bir sivil toplum gönüllüsü olan Burcu Öztürk, 2016 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) üyesi olup, Türkiye’de girişimci kadın ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmakta ve KAGİDER Finansa Erişim komitesinde aktif olarak görev almaktadır. Burcu Öztürk, 2018 yılından bu yana gıda israfını önleme vizyonu ile kurulmuş Temel İhtiyaç Derneği (TİDER)’nin üyesidir.

Adem Elbaşı

Kurumsal Operasyonlar Grup Koordinatörü

1994 yılında Osmangazi Üniversitesi’nden doktora derecesini alan Adem Elbaşı; Bahçeşehir Üniversitesi'nden ise Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans derecesine sahiptir. Koçak Farma İlaç ve Kimya San. A.Ş.'de Direktörlük yapmış olan Adem Elbaşı, Saray Sağlık Hizmetleri'nin kurucusudur. F.O.M. Mimarlık Mühendislik A.Ş. yönetim kurulu üyesi, Avea Özel Sağ. Hiz. Tic. San. Ltd. Şti. kurucu ortağı, BTN Sigorta'nın kurucusu ve MLP Care'in Muharrem Usta ile birlikte kurucu ortaklarından olan Adem Elbaşı, 1995 yılından beri MLP Care'de üst düzey yöneticilik yapmaktadır.

Hikmet Çavuş

Strateji ve Performans Grup Koordinatörü

Hikmet Çavuş, 1993 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılına kadar Samsun Devlet Hastanesi Acil Hekimliği ve Sağlık Ocağı Hekimliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji ana bilim dalında ihtisasını tamamlayan Hikmet Çavuş, 2003-2008 yılları arasında Batman Medical Park Hastanesinde Üroloji Anabilim Dalı Uzman Hekimi olarak görev yapmıştır. 2008-2013 yılları arasında kurucu ortaklarından olduğu Samsun Medical Park Hastanesi’nde Genel Müdürlük görevini üstlenen Hikmet Çavuş, 2013 yılından beri MLP Care’de Strateji ve Performans Grup Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. Hikmet Çavuş aynı zamanda Samsunpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Samsun BİL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürütmektedir.

Gürkan Cağlıoğlu

Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü

Gürkan Cağlıoğlu, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, iş hayatına Hewlett Packard Türkiye ofisinde “Yazılım Mühendisi” göreviyle başlamış, 2005 itibariyle  TUI Robinson Club otellerinde “BT Müdürü”, 2008 yılından itibaren  Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi ve bağlı sağlık kuruluşlarında  “BT Direktörü” görevini sürdürmüş, aynı dönem içerisinde Koç Holding BT Kurulu ve Dijital Dönüşüm Kurulu üyeliğini yürütmüştür. LSBF’de Global MBA, İTÜ’de MBA ve Koç Holding Yönetici Geliştirme programlarını tamamlamıştır.

Yıkıcı Teknolojiler, Tasarım Odaklı Düşünme ve İnovasyon alanlarında uluslararası eğitimlerini almış, CISA-CISSP-COBIT-ITIL-PMP vb. teknik ve BT yönetişim sertifikalarına sahiptir. Mayıs 2019 tarihinden itibaren “Bilgi Sistemleri ve Dijital Dönüşüm Koordinatörü” görevini sürdürmektedir.

Tijen Çağlan

Dijital Dönüşüm Ofisi Koordinatörü

Tijen Çağlan, kurumsal değişim ve dijital dönüşüm yoluyla birçok farklı endüstri ve sektöründeki şirketlere rehberlik etmiş, konusunda yirmi yılı aşkın küresel deneyime sahip danışman ve üst düzey yöneticidir. Teknoloji şirketi olan Diebold Nixdorf’daki (eski adıyla Wincor Nixdorf) uzun çalışma döneminde Avrupa, EMEA ve Amerika'da üstlenmiş olduğu danışman ve yönetici rolünde müşterileri, Tijen'in kompleks paydaş durumları karşısında teknolojik çözüm geliştirme konusunda gösterdiği pragmatik yaklaşımını takdir etmişlerdir. 2019 yılı sonunda MLP Care'e katılmak üzere Türkiye'ye dönmeden önce, KPMG, Düsseldorf, Almanya'da Consulting Advisory Practices bölümünde stratejik ve operasyonel danışmanlık hizmetleri vererek şirketlerde major dijital dönüşüm projelerinde yöneticilik ve IT Denetçiliği yapmıştır.

Her zaman eleştirel ve bağımsız düşünmeyi prensip edinmiş olan Tijen Çağlan, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde lisans derecesine sahiptir. Konferanslarda ve panellerde sık sık konuşmacı olarak katılmaktadır.

Şu anda MLP Care organizasyonundaki Dijital Dönüşüm Ekibi'nin liderliği görevinde ekibi ile beraber, sağlık çalışanları, müşterileri ve tüm sektör için veriyi analitik kullanmayı geliştirici, dijital imkanların günlük hayatımıza entegrasyonunda yeni deneyimleri belirleyeci, tasarım çözüm ve dijital yetenekler dizayn etme ve oluşturmanın yanı sıra inovasyonda iş birlikçi mükemmeliyetçilik odaklı çalışmalarını sürdürmektedir.

Seçil Baydaş

İnsan Kaynakları Koordinatörü

Seçil Baydaş, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı alanındaki mezuniyetinin ardından eğitim hayatına Lisans -  Davranış Bilimleri ve Preston College’da Executive MBA’le devam etmiştir. Eğitim süreci devam ederken iş hayatına 1998 yılında Bilgisayar Programcılığı alanında başlamıştır. Devam eden yıllarda İnsan Kaynakları alanına geçiş yapmış ve aralarında Nielsen, UKTAŞ, CMC, Ketchup, PDR Group gibi firmaların da bulunduğu yerli, yabancı, değişik yapı ve büyüklükteki firmalarda,  İnsan Kaynakları alanında çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. 2016 yılında aynı zamanda İnsan Kaynakları Danışmanlığı alanında hizmet vermeye devam eden Pupa Danışmanlık şirketini kurmuştur. 20 yılı aşkın İnsan Kaynakları alanındaki deneyimiyle birlikte 2020 yılı Haziran ayından beri MLP Care'in Grup İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda ICF onaylı Adler ekolü Profesyonel Koç ve Bireysel Kariyer Danışmanıdır. Mentorluk ve Koçluk çalışmalarına devam etmektedir.

Deniz Can Yücel

Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü

Deniz Can Yücel, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümü'nde Yüksek Lisans ve sonrasında Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Bankacılık Doktora programlarını tamamlamıştır. Çeşitli uluslararası kurumsal firmalarda Denetim ve Hisse Senetleri Araştırma Uzmanı, Ticari Finans Yöneticisi, Kurumsal Finansman ve Araştırma Müdürü pozisyonlarında çalıştıktan sonra son olarak Coca-Cola İçecek'te Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev almıştır. Yatırımcı ilişkileri alanında çeşitli dereceleri bulunan Deniz Can Yücel, 2013 yılında Extel tarafından Türkiye’de yılın yatırımcı ilişkileri profesyoneli seçilmiştir. Deniz Can Yücel, 2017 yılı Kasım ayından beri MLP Care'in Strateji ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.